EN
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI ŞEHİR HASTANELERİ ATIK YÖNETİMİ HİZMETLERİ
Anasayfa / Entegre Katı Atık Yönetimi
Projeleri
/ T.C. Sağlık Bakanlığı Şehir Hastaneleri Atık Yönetimi Hizmetleri

T.C. Sağlık Bakanlığı
Şehir Hastaneleri Atık Yönetimi Hizmetleri

Akfen Çevre ve Su, T.C. Sağlık Bakanlığı’na bağlı Kamu Özel Sektör Ortaklığı modeli ile faaliyete geçen Şehir Hastaneleri’nde sürdürülebilir atık yönetimi ilkelerine ve sıfır atık felsefesine uygun şekilde uluslararası standartlarda yüksek kaliteli ekipman, son teknoloji otomasyon ve raporlama sistemleri ve uzman personeller ile entegre atık yönetimi hizmetleri vermektedir.

Şehir Hastanelerinde oluşan tıbbı atık, tehlikeli atık, ambalaj atığı ve evsel atıkların kaynağında ayrıştırılması (atık azaltılması), geri dönüşümü, bertarafı ve raporlanması için 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren Akfen Çevre ve Su, aylık yaklaşık 120 ton Tıbbi Atık ve 300 ton Diğer Atık olmak toplam 420 ton/ay atığın çevresel etkileri en aza indirecek işlem ve teknolojiler ile bertarafını ve geri dönüşümünü sağlamaktadır.

Şehir Hastanelerine KÖİ modeli ile Entegre Atık Yönetimi hizmeti veren ilk firma olan Akfen Çevre ve Su, Türkiye’de açılan ilk 3 Şehir Hastanesinin (Yozgat, Mersin ve Isparta Şehir Hastaneleri) Atık Yönetimi Hizmetlerini Kamu İdarelerinin denetimi ve onayı ile tasarlayarak işletmiş olup, Şehir Hastaneleri Atık Yönetimi Hizmetleri yöntem ve hizmet standartlarını oluşturarak sektörün öncü ve lider Şirketi olmuştur.

8.087 yatak kapasitesine sahip toplam 6 Şehir Hastanesinin (Yozgat, Mersin, Isparta, Ankara, Eskişehir, Tekirdağ Şehir Hastaneleri) entegre atık yönetim sistemini planlayıp kuran ve yöneten Akfen Çevre ve Su’yun hali hazırda hizmet verdiği hastaneler;
- Isparta Şehir Hastanesi
- Eskişehir Şehir Hastanesi
- Tekirdağ Şehir Hastanesi